Nazwy marek i typów zostały użyte tylko i wyłącznie do celów porównawczych.    Brand's and type's name are used only for comparison purposes.

INFOLINIA:   665 924 870       pon-pt: 9-17

 

O firmie

 

Sprzedawca – F.H.U.  "okapownia.pl" Marcin Modras z siedzibą w 38-200 Jasło ul. Krasińskiego 70a/14, posiadający numer identyfikacji podatkowej NIP: 6871170286

Kontakt: tel. 665 924 870

 

Witaj w naszym sklepie www.filtrydookapu.pl. Nasza oferta to szeroka gama filtrów do okapów kuchennych najpopularniejszych na polskim rynku marek.   Posiadamy filtry węglowe niezbędne do pracy okapu w trybie pochłaniacza oraz filtry tłuszczowe chroniące turbinę okapu przed tłuszczem zawartym w oparach z kuchni.

 

Filtr węglowy, a dokładnie zastosowany w nim  węgiel aktywny ma zdolności pochłaniania niepożądanych zapachów a przez to filtrowania oparów z kuchni. Jest on niezbędny gdy okap pracuje w tzw. obiegu zamkniętym czyli nie jest podłączony do przewodu kominowego a jedynie pochłania zapachy i filtruje opary kuchenne. Średnia żywotność takiego filtra to od 2 do 4 miesięcy. Zależy to w dużej mierze od intensywności gotowania. Po tym okresie traci swoje absorpcyjne właściwości.

Filtr tłuszczowy ma za zadanie wychwycić zawarty w oparach kuchennych tłuszcz aby nie dostawał sie do turbiny okapu. W okapach występują dwa rodzaje tego filtra. Pierwszy to filtr wymienny zwany fizelinowym lub akrylowym. Wykonany jest zazwyczaj z chłonnego materiału o dobrej przepustowości powietrza. W czasie pracy okapu nasącza się tłuszczem a przepuszcza suche powietrze. Filtry wymienne należy bezwzględnie wymieniać co jakiś czas ponieważ nadmiernie przesączone tłuszczem stanowią zagrożenie pożarowe. Drugi rodzaj filtra tłuszczowego to wielowarstwowy metalowy filtr zmywalny. Filtr ten zazwyczaj składa się z aluminiowej ramki, w której osadzona jest wielowarstwowa siatka, na której zbiera się tłuszcz z oparów. Średnio raz w miesiącu filtr taki należy umyć.  Niektóre modele takich filtrów można myć w zmywarce do naczyń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl