Nazwy marek i typów zostały użyte tylko i wyłącznie do celów porównawczych.    Brand's and type's name are used only for comparison purposes.

Rodzaje filtrów do okapu – jakie wyróżniamy?

Z pewnością posiadasz w kuchni okap, ale do prawidłowego działania potrzebuje on wysokiej jakości filtru. Dzięki temu w Twoim mieszkaniu nie będzie gromadził się nieprzyjemny zapach, para wodna i tłuszcz. Zastanawiasz się, jakie wyróżniamy rodzaje filtrów do okapu i czym się one charakteryzują? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Jak powinno wyglądać czyszczenie tłustego filtra węglowego do okapu? Podpowiadamy

Mówi się, że kuchnia to serce domu, dlatego bez wątpienia dbasz o to, aby była czysta i schludna. Jednak nawet wtedy, kiedy bardzo dbasz o porządek, możesz mieć problem z tłustym osadem, który powstaje podczas gotowania. Niestety elementem, który często jest pomijany przy sprzątaniu, jest okap. Zastanawiasz się nad tym, jak poprawnie powinno wyglądać czyszczenie tłustego filtra węglowego do okapu? Czytaj dalej, a krok po kroku wszystko Ci wyjaśnimy.

czytaj całość »
Jak założyć filtr węglowy do okapu Beko? Sprawdź, jakie to proste!

Żadna kuchnia nie może obejść się bez kilku najważniejszych sprzętów AGD. Wśród nich prym wiodą oczywiście kuchenka wraz z piekarnikiem, jednak do tego zacnego grona koniecznie należy zaliczyć także i okap. Jednymi z najczęściej wybieranych urządzeń tego typu są produkty popularnej w Polsce marki Beko. Czasem zdarza się jednak, że do prawidłowego działania sprzęt wymaga założenia i regularnej wymiany specjalnego filtra węglowego. Czym on jest i jak należy go zakładać do okapów Beko? Tego dowiesz się z lektury naszego dzisiejszego poradnika!

czytaj całość »
Czy do okapu potrzebny jest filtr? Wyjaśniamy

Jeśli jesteś właścicielem okapu z obiegiem zamkniętym – do którego koniecznie musisz zamontować filtr węglowy – zapewne zastanawiasz się, jak często należy go wymieniać. Zwykły model ulega bowiem dość szybkiemu zużyciu. Aby Twój okap działał zatem poprawnie, będziesz musiał regularnie zakładać nowy filtr w miejsce starego. Przyjmuje się, że najbardziej optymalną częstotliwością jego wymiany jest okres czterech miesięcy. Jeśli jednak poczujesz, że filtr nie spełnia już swojej funkcji – będzie o tym świadczyć chociażby uporczywy zapach znad kuchenki, utrzymujący się mimo włączonego okapu – wymień go rzecz jasna wcześniej.

czytaj całość »
Jak często należy wymieniać filtr węglowy do okapu? Wyjaśniamy

Jednym z niezbędnych urządzeń w kuchni, w które powinieneś zainwestować, jest z pewnością okap z filtrem węglowym. Znacznie podnosi on komfort przebywania i gotowania w tym pomieszczeniu. To bardzo ważne – w końcu w kuchni spędzamy naprawdę sporo czasu w ciągu dnia. Aby jednak filtr dobrze spełniał swoją rolę, należy odpowiednio często go wymieniać. Czyli kiedy dokładnie? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w dalszej części naszego dzisiejszego artykułu.

czytaj całość »
Jak założyć filtr węglowy do okapu Ciarko? Krótka instrukcja

Dzisiejszy rynek jest bardzo bogaty pod względem urządzeń kuchennych – w tym również okapów. W poszczególnych modelach montuje się różnego rodzaju filtry. To właśnie one odpowiadają za pozbywanie się z kuchni zanieczyszczeń i oparów z gotowania. W ostatnim czasie szczególne uznanie zyskały filtry węglowe. Jeśli się tutaj znalazłeś, to zapewne rozważasz ich założenie. W tym artykule rozwiejemy więc Twoje wątpliwości i wytłumaczymy, dlaczego warto to zrobić. Krok po kroku pokażemy również, jak założyć filtr węglowy do okapu Ciarko.

czytaj całość »
Jaki filtr do okapu? Sprawdź, jak dobrać odpowiedni

Okap to jedno z podstawowych urządzeń znajdujących się w kuchni. Do jego zadań należy usuwanie oparów wytwarzanych podczas gotowania. Skutecznie eliminuje więc nadmiar pary wodnej, cząsteczki tłuszczu i nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu zmniejsza się poziom zabrudzenia ścian oraz mebli, a woń nie przedostaje się do pozostałych pomieszczeń. Aby jego działanie było prawidłowe, niezbędne jest jednak zamontowanie odpowiedniego filtra. W tym wypadku wyróżnić można kilka modeli, przez co wybór może nie być łatwy. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy więc przekazać Ci pewne wskazówki i podpowiedzieć, jaki filtr do okapu wybrać.

czytaj całość »
Jak założyć filtr węglowy do okapu Amica? Sprawdź, jakie to proste i co na tym zyskasz!

Okap jest jednym z obowiązkowych elementów w kuchni. Pochłania zapachy i świetnie radzi sobie z powstałą podczas gotowania parą – ale nie tylko! Stosunkowo często wybieraną marką tego typu sprzętu jest Amica. By Twój okap jak najdłużej spełniał swoją funkcję, konieczna jest regularna wymiana zamocowanych w nim filtrów węglowych. Dlaczego należy ich używać? Jak założyć filtr węglowy do okapu Amica? Czytaj dalej i dowiedz się, jak zrobić to prawidłowo!

czytaj całość »
Filtr do okapów kuchennych – sprawdź, jak działa i kiedy należy go wymienić!

Okap kuchenny to użyteczne urządzenie, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy, nadmiar pary wodnej i drobinki tłuszczu, które powstają podczas gotowania. Czy wiedziałeś, że za te działania w rzeczywistości odpowiada filtr węglowy, który znajduje się w jego wnętrzu? Ten niewielki element ma zasadniczy wpływ na sprawność całego sprzętu. Zastanawiasz się, jak działa filtr do okapów kuchennych i kiedy należy go wymienić? Oto garść informacji, która pozwoli bliżej poznać Ci funkcjonowanie tego elementu.

czytaj całość »
Filtr węglowy do okapu – jak montować, by zamocować go prawidłowo? Krótka instrukcja

Odpowiednie urządzenie mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Wyposażenie kuchni może być prawdziwą zagadką techniczną. Miejsce narażone na zabrudzenia i wysokie temperatury ma bowiem pewne wymagania. W większości przypadków zamontowanie okapu okaże się sprawą niezbędną. Różnorodność okapów dostępnych na rynku potrafi jednak wzbudzić wiele wątpliwości. Dziś podpowiadamy Ci skuteczne rozwiązanie. Filtr węglowy do okapu jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Czy wiesz jednak, co zrobić, by w pełni spełniał on swoje zadanie? Jak zamontować filtr do okapu? Dowiedz się wszystkiego, co ważne w tej kwestii.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl