Nazwy marek i typów zostały użyte tylko i wyłącznie do celów porównawczych.    Brand's and type's name are used only for comparison purposes.

SELECT LANGUAGE 

 
Producenci
Czy do okapu potrzebny jest filtr? Wyjaśniamy

Jeśli jesteś właścicielem okapu z obiegiem zamkniętym – do którego koniecznie musisz zamontować filtr węglowy – zapewne zastanawiasz się, jak często należy go wymieniać. Zwykły model ulega bowiem dość szybkiemu zużyciu. Aby Twój okap działał zatem poprawnie, będziesz musiał regularnie zakładać nowy filtr w miejsce starego. Przyjmuje się, że najbardziej optymalną częstotliwością jego wymiany jest okres czterech miesięcy. Jeśli jednak poczujesz, że filtr nie spełnia już swojej funkcji – będzie o tym świadczyć chociażby uporczywy zapach znad kuchenki, utrzymujący się mimo włączonego okapu – wymień go rzecz jasna wcześniej.

czytaj całość »
Jak często należy wymieniać filtr węglowy do okapu? Wyjaśniamy

Jednym z niezbędnych urządzeń w kuchni, w które powinieneś zainwestować, jest z pewnością okap z filtrem węglowym. Znacznie podnosi on komfort przebywania i gotowania w tym pomieszczeniu. To bardzo ważne – w końcu w kuchni spędzamy naprawdę sporo czasu w ciągu dnia. Aby jednak filtr dobrze spełniał swoją rolę, należy odpowiednio często go wymieniać. Czyli kiedy dokładnie? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w dalszej części naszego dzisiejszego artykułu.

czytaj całość »
Jak założyć filtr węglowy do okapu Ciarko? Krótka instrukcja

Dzisiejszy rynek jest bardzo bogaty pod względem urządzeń kuchennych – w tym również okapów. W poszczególnych modelach montuje się różnego rodzaju filtry. To właśnie one odpowiadają za pozbywanie się z kuchni zanieczyszczeń i oparów z gotowania. W ostatnim czasie szczególne uznanie zyskały filtry węglowe. Jeśli się tutaj znalazłeś, to zapewne rozważasz ich założenie. W tym artykule rozwiejemy więc Twoje wątpliwości i wytłumaczymy, dlaczego warto to zrobić. Krok po kroku pokażemy również, jak założyć filtr węglowy do okapu Ciarko.

czytaj całość »
Jaki filtr do okapu? Sprawdź, jak dobrać odpowiedni

Okap to jedno z podstawowych urządzeń znajdujących się w kuchni. Do jego zadań należy usuwanie oparów wytwarzanych podczas gotowania. Skutecznie eliminuje więc nadmiar pary wodnej, cząsteczki tłuszczu i nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu zmniejsza się poziom zabrudzenia ścian oraz mebli, a woń nie przedostaje się do pozostałych pomieszczeń. Aby jego działanie było prawidłowe, niezbędne jest jednak zamontowanie odpowiedniego filtra. W tym wypadku wyróżnić można kilka modeli, przez co wybór może nie być łatwy. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy więc przekazać Ci pewne wskazówki i podpowiedzieć, jaki filtr do okapu wybrać.

czytaj całość »
Jak założyć filtr węglowy do okapu Amica? Sprawdź, jakie to proste i co na tym zyskasz!

Okap jest jednym z obowiązkowych elementów w kuchni. Pochłania zapachy i świetnie radzi sobie z powstałą podczas gotowania parą – ale nie tylko! Stosunkowo często wybieraną marką tego typu sprzętu jest Amica. By Twój okap jak najdłużej spełniał swoją funkcję, konieczna jest regularna wymiana zamocowanych w nim filtrów węglowych. Dlaczego należy ich używać? Jak założyć filtr węglowy do okapu Amica? Czytaj dalej i dowiedz się, jak zrobić to prawidłowo!

czytaj całość »
Filtr do okapów kuchennych – sprawdź, jak działa i kiedy należy go wymienić!

Okap kuchenny to użyteczne urządzenie, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy, nadmiar pary wodnej i drobinki tłuszczu, które powstają podczas gotowania. Czy wiedziałeś, że za te działania w rzeczywistości odpowiada filtr węglowy, który znajduje się w jego wnętrzu? Ten niewielki element ma zasadniczy wpływ na sprawność całego sprzętu. Zastanawiasz się, jak działa filtr do okapów kuchennych i kiedy należy go wymienić? Oto garść informacji, która pozwoli bliżej poznać Ci funkcjonowanie tego elementu.

czytaj całość »
Filtr węglowy do okapu – jak montować, by zamocować go prawidłowo? Krótka instrukcja

Odpowiednie urządzenie mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Wyposażenie kuchni może być prawdziwą zagadką techniczną. Miejsce narażone na zabrudzenia i wysokie temperatury ma bowiem pewne wymagania. W większości przypadków zamontowanie okapu okaże się sprawą niezbędną. Różnorodność okapów dostępnych na rynku potrafi jednak wzbudzić wiele wątpliwości. Dziś podpowiadamy Ci skuteczne rozwiązanie. Filtr węglowy do okapu jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Czy wiesz jednak, co zrobić, by w pełni spełniał on swoje zadanie? Jak zamontować filtr do okapu? Dowiedz się wszystkiego, co ważne w tej kwestii.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl