Nazwy marek i typów zostały użyte tylko i wyłącznie do celów porównawczych.    Brand's and type's name are used only for comparison purposes.

Filtr węglowy do okapu – jak montować, by zamocować go prawidłowo? Krótka instrukcja

Odpowiednie urządzenie mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Wyposażenie kuchni może być prawdziwą zagadką techniczną. Miejsce narażone na zabrudzenia i wysokie temperatury ma bowiem pewne wymagania. W większości przypadków zamontowanie okapu okaże się sprawą niezbędną. Różnorodność okapów dostępnych na rynku potrafi jednak wzbudzić wiele wątpliwości. Dziś podpowiadamy Ci skuteczne rozwiązanie. Filtr węglowy do okapu jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Czy wiesz jednak, co zrobić, by w pełni spełniał on swoje zadanie? Jak zamontować filtr do okapu? Dowiedz się wszystkiego, co ważne w tej kwestii.

Po co właściwie jest okap?

Być może urządzanie kuchni nie jest Ci obce. Bierzemy jednak pod uwagę możliwość, że pojawią się tu także czytelnicy, dla których temat jest zupełną nowością. Niezależnie od Twojej wiedzy proponujemy pewne podsumowanie. Przytoczmy więc najpierw definicję. Czym w zasadzie jest okap i czemu on służy? Okap kuchenny jest urządzeniem montowanym nad kuchenką. Jest on podłączony do systemu wentylacyjnego pomieszczenia przy pomocy rury. Rura znów umożliwia odprowadzanie oparów na zewnątrz. Opary powstają w kuchni w procesie gotowania posiłków. Prawidłowa wentylacja pomieszczenia to sposób na komfort i swobodny przepływ powietrza. Okap składa się z poszczególnych elementów, które znacząco wpływają na sposób jego działania. Dziś skupimy się na rodzajach filtrów i przyjrzymy się wersji filtra węglowego.

Zalety okapu w kuchni

Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany do konieczności zamontowania okapu, zapraszamy Cię, byś zapoznał się z listą jego zalet.

  1. Okap sprawia, że powietrze staje się wolne od szkodliwego m.in. tlenku węgla oraz drobinek tłuszczu, dzięki czemu możesz swobodnie oddychać.
  2. Okap chłonie parę wodną, niweluje więc wilgoć w pomieszczeniu.
  3. Okap usuwa uciążliwe i nieprzyjemne zapachy. Spalenie posiłku lub intensywny zapach potraw to codzienność kucharza.
  4. Ciekawie zaaranżowany okap może pełnić także funkcję ozdobną. Funkcjonalne przedmioty kuchenne mogą być częścią ciekawego projektu wykończenia.
  5. Okap chłonie tłuste i uciążliwe opary, dzięki czemu znacząco ułatwia późniejsze sprzątanie.

Jeśli atuty posiadania okapu przekonały Cię do podjęcia decyzji o jego montażu, koniecznie musisz poznać możliwości, jakie oferuje Ci rynek. Wybór sprzętu o ciekawym designie to jedno. Musisz jednak zwrócić uwagę także na aspekt użyteczności. Dobrym rozwiązaniem okazują się filtry węglowe. Filtr węglowy do okapu – jak go zamontować?

Okapy z filtrem węglowym

Dzisiejszy rynek wszelkiego rodzaju urządzeń kuchennych jest niezwykle bogaty. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy z wariantów okapu wymaga odpowiedniego wyposażenia. Przed zakupem okapu musisz wiedzieć, że decydując się na modele pracujące jako pochłaniacze, funkcję absorpcyjną spełniają filtry węglowe. Ich regularna wymiana sprawi, że okap będzie Ci służył przez długie lata. Nie jest to jednak ostatnie zastosowanie tego typu filtrów. Wykorzystać je można w większości okapów dostępnych na rynku. Najczęściej klienci decydują się na nie w przypadku, gdy podłączenie okapu do wentylacji jest trudne lub wręcz niemożliwe. Jak działają filtry węglowe do okapu i jak je zamontować?

Filtry węglowe – sposób działania

Na ogólnym podziale filtrów do okapu sprawa się nie kończy. Kolejnym wątkiem są same w sobie filtry węglowe. Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie o to, jak zamontować filtr węglowy do okapu, przyjrzymy się bliżej działaniu tego akcesorium. Filtr węglowy zawiera w sobie aktywny węgiel pod postacią niewielkich granulek.. To one pochłaniają zapachy oraz zatrzymują powstałą wilgoć. Węgiel wychwytuje powstałe substancje i sam nabiera wilgoci. Zaleca się, by po zakończonym gotowaniu okap pozostał przez jakiś czas włączony. Warto dodać, że po pewnym czasie granulki węgla tracą możliwość pochłaniania, przez co wymagają wymiany na nowe.

Filtr węglowy do okapu – jak montować?

Skupmy się teraz na zasadniczym pytaniu naszego artykułu. Jak zamontować filtr węglowy do okapu? Choć sprawa wydaje się skomplikowana, rzecz ma się zupełnie odwrotnie. Jeśli chodzi o częstotliwość wymiany filtra, stosuj się do zaleceń producenta. Rekomendowany czas wynosi zazwyczaj 4 miesiące. Jak montuje się filtr węglowe do okapu? Podpowiadamy krok po kroku. Z pewnością uporasz się z tym bez pomocy fachowca.

  1. Filtr węglowy prostokątny ma rozmiar proporcjonalny do filtra metalowego i jest montowany bezpośrednio nad nim.
  2. Filtr węglowy w formie okrągłej wymaga nieco innego sposobu przymocowania. W tym wypadku filtr powinieneś nakręcić na wlot powietrza do silnika okapu, zazwyczaj z obu stron.

Cały proces montażu filtra zajmie Ci chwilę, a dzięki niemu okap będzie pełnił swoją funkcję celująco.

Filtry węglowe wysokiej klasy

Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą filtrów węglowych. Wiesz już, jak zamontować filtr węglowy do okapu – jak widzisz to nic skomplikowanego. Kolejny ruch należy do Ciebie. Proponujemy Ci najwyższej jakości filtry węglowe zaufanych producentów. Zachęcamy Cię do postawienia na jakość, która jest dla nas gwarancją Twojej satysfakcji. Wybierz wysokiej klasy akcesoria i ciesz się czystym i świeżym powietrzem w kuchni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl