Nazwy marek i typów zostały użyte tylko i wyłącznie do celów porównawczych.    Brand's and type's name are used only for comparison purposes.

SELECT LANGUAGE 

 
Producenci
Promocje
Filtr węglowy do FABER INCA SMART C kod 110  kpl 2 szt
Filtr węglowy do FABER INCA SMART C kod 110 kpl 2 szt
70,00 zł 59,50 zł
kpl.
Filtr węglowy do FABER VALUE   kpl 2 szt
Filtr węglowy do FABER VALUE kpl 2 szt
70,00 zł 59,50 zł
kpl.
Filtr węglowy do FABER IN-NOVA SMART   kpl 2 szt
Filtr węglowy do FABER IN-NOVA SMART kpl 2 szt
70,00 zł 59,50 zł
kpl.
Filtr węglowy do FABER INCA SMART kod 110  kpl 2 szt
Filtr węglowy do FABER INCA SMART kod 110 kpl 2 szt
70,00 zł 59,50 zł
kpl.
Filtr węglowy do FABER FLEXA GLASS kod 110  kpl 2 szt
Filtr węglowy do FABER FLEXA GLASS kod 110 kpl 2 szt
70,00 zł 59,50 zł
kpl.
Filtr węglowy do FABER FLEXA kod 110  kpl 2 szt
Filtr węglowy do FABER FLEXA kod 110 kpl 2 szt
70,00 zł 59,50 zł
kpl.
Filtr węglowy typu LONGer LIFE do VDB DS 9
Filtr węglowy typu LONGer LIFE do VDB DS 9
59,99 zł 47,99 zł
szt.
Filtr węglowy typu LONGer LIFE do VDB DS 6
Filtr węglowy typu LONGer LIFE do VDB DS 6
59,99 zł 47,99 zł
szt.
Filtr węglowy typu LONGer LIFE do BOSCH DWK065G60
Filtr węglowy typu LONGer LIFE do BOSCH DWK065G60
170,00 zł 136,00 zł
szt.
Filtr węglowy typu LONGer LIFE do BERG FLOYD
Filtr węglowy typu LONGer LIFE do BERG FLOYD
99,00 zł 79,20 zł
szt.
Filtr węglowy typu LONGer LIFE do BERG GRIP
Filtr węglowy typu LONGer LIFE do BERG GRIP
99,00 zł 79,20 zł
szt.

Filtry węglowe - a po co mi to ???

Co to są filtry węglowe ? Do czego służą ? Kto ich potrzebuje ?

 

Okap, który ma za zadanie pochłanianie i oczyszczanie atmosfery w kuchni z zapachów towarzyszących gotowaniu czy pieczeniu, musi pracować przy użyciu filtrów z węglem aktywnym, potocznie zwanych filtrami węglowymi. Bez nich będzie jedynie pompą powietrza, wraz z jego wszystkimi dodatkowi składnikami jak np. zapach i nie będzie spełniał swojej funkcji oczyszczacza powietrza w kuchni. To właśnie węgiel aktywowany, zwany ogólnie aktywnym, odpowiedzialny jest za oczyszczanie powietrza z zapachów. Posiada on zdolności przyciągania i neutralizacji zanieczyszczeń znajdujących się powietrzu. W tym przypadku, okap służy jedynie do nadania ruchu oparów znad kuchenki tak, aby przeszło ono przez filtry węglowe, gdzie ulegają oczyszczeniu i już oczyszczone kierowane jest z powrotem do pomieszczenia.

Aby filtry węglowe mogły spełniać swoją oczyszczającą funkcję, muszą być umieszczone w takim miejscu aby przepompowywane powietrze mogło swobodnie przez niego przepływać. Takich miejsc możemy znaleźć co najmniej kilka:

1. Najwygodniejszym i najłatwiejszym są metalowe filtry tłuszczowe, które mają formę metalowej kasetki, do której można przypiąć przeznaczone do tego filtry. Opary przechodzą najpierw przez filtr tłuszczowy, gdzie są oczyszczane z tłuszczu a następnie przez filtr węglowy gdzie następuje neutralizacja zapachów. Tak oczyszczone powietrze jest następnie zasysane przez turbinę okapu i wypompowywane poza okap.

2. Drugim miejscem, gdzie montuje się przystosowane do tego  filtry węglowe jest obudowa turbiny w miejscu wlotu powietrza. Towarzyszą temu specjalne uchwyty - na osi turbiny bądź na obrysie. Zasada działania jest taka sama jak w poprzednim przypadku, czyli do turbiny zasysane jest powietrze oczyszczone już z tłuszczu i zapachu.

3. Trzecim i najrzadziej stosowanym miejscem montażu filtrów węglowych jest wylot powietrza z okapu. Rozwiązanie to stosowane jest sporadycznie, ze względu na trudność dostępu do tego miejsca w okapie. Stosuje się je w sytuacji np. gdy nie ma możliwości dopasowania filtra fabrycznego do bardzo rzadkiego okapu. Z takim rozwiązaniem spotkałem się też u handlarzy chińskimi okapami, którzy nie zadali sobie trudu by razem z okapem importować filtry tylko wciskają kawałek uniwersalnej maty węglowej o małej zawartości węgla aktywnego pod wylot powietrza.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl