Nazwy marek i typów zostały użyte tylko i wyłącznie do celów porównawczych.    Brand's and type's name are used only for comparison purposes.

Jak założyć filtr węglowy do okapu Beko? Sprawdź, jakie to proste!

Żadna kuchnia nie może obejść się bez kilku najważniejszych sprzętów AGD. Wśród nich prym wiodą oczywiście kuchenka wraz z piekarnikiem, jednak do tego zacnego grona koniecznie należy zaliczyć także i okap. Jednymi z najczęściej wybieranych urządzeń tego typu są produkty popularnej w Polsce marki Beko. Czasem zdarza się jednak, że do prawidłowego działania sprzęt wymaga założenia i regularnej wymiany specjalnego filtra węglowego. Czym on jest i jak należy go zakładać do okapów Beko? Tego dowiesz się z lektury naszego dzisiejszego poradnika!

Okap Beko – dlaczego musisz mieć go w swojej kuchni?

Okap to rodzaj sprzętu AGD, który montuje się nad kuchenką, na której gotowane są smakowite potrawy. Pełni on bardzo ważną funkcję. Jego zadaniem jest wyłapywanie zapachów, drobinek tłuszczu oraz pary wodnej znad garnków i patelni ustawionych na kuchence. Z pewnością niejednokrotnie zauważyłeś, że podczas smażenia czy gotowania tłuszcz i skroplona woda potrafią osiadać wszędzie: na blatach roboczych, kuchennych meblach, a także pozostałych sprzętach. Ich domycie często jest kłopotliwe i wymaga użycia specjalnych środków czyszczących.

Na dłuższą metę działanie wspomnianych cząsteczek tłuszczu i pary wodnej może przyczyniać się nie tylko do utraty estetycznego wyglądu, ale też powolnego niszczenia sprzętów. Zaś zapach, który wydobywa się w czasie przyrządzania potraw, nie zawsze należy do najbardziej smakowitych na świecie. Wystarczy przypalić coś w garnku lub na patelni albo ugotować coś ze składników wydających bardzo intensywną woń, by kuchenne aromaty przyprawiały o zawrót głowy.

Przebywanie wśród tak intensywnych woni jest bardzo nieprzyjemne i odstrasza od wejścia do kuchni. Niestety takich zapachów bardzo ciężko jest się pozbyć. Ich wywietrzenie mogłoby zająć wiele czasu, a i tak nie gwarantowałoby stuprocentowej skuteczności. Na szczęście rozwiązaniem sytuacji w takich przypadkach będzie działanie okapu, który włączony na samym początku gotowania wchłonie i wyeliminuje uporczywe zapachy oraz cząsteczki pary wodnej i tłuszczu. Dlaczego jednak warto wybrać produkty marki Beko? To proste! To tureckie przedsiębiorstwo od lat ma w swojej ofercie szeroki wybór okapów najlepszej jakości. Duża różnorodność oferowanych przez Beko sprzętów umożliwi Ci znalezienie urządzenia dostosowanego nie tylko do Twoich potrzeb, ale również stylu, w którym urządzona jest Twoja kuchnia.

Jaką rolę pełni filtr węglowy w okapie?

Wiesz już, jaką funkcję pełni okap, jednak cały czas możesz zastanawiać się nad tym, co wspólnego może mieć z nim filtr węglowy. Okazuje się, że bardzo dużo. Okap może bowiem działać na dwa sposoby – jako wyciąg lub pochłaniacz. W pierwszym przypadku podłączony jest on do systemu wentylacyjnego i odprowadza brzydkie zapachy i nieprzyjemne opary poza pomieszczenie. W drugim wypadku okap nie może być podłączony do wentylacji – z różnych przyczyn – i może jedynie pochłaniać wszystko to, co wydostaje się znad garnków. Jednak, aby tak było, musi mieć on zamontowany filtr węglowy, który owe substancje będzie neutralizował. Filtr jest więc niezbędną częścią kuchennego okapu. Ma on postać małych kuleczek węgla aktywnego, które zamknięte są w specjalnej obudowie. Im więcej takich kuleczek będzie posiadał filtr, tym lepsze będzie jego działanie pochłaniające i neutralizujące.

Jak założyć filtr węglowy do okapu Beko?

Modele okapów różnią się między sobą nie tylko wyglądem oraz budową, ale i rodzajem filtra, który może być w nich zamontowany. Dlatego też najlepiej będzie poszukać produktu, który będzie dedykowany naszemu rodzajowi okapu. Jak jednak zamontować w nim filtr? To bardzo proste. W przypadku modeli, które wymagają założenia filtra węglowego o okrągłej budowie, wystarczy zdjąć obudowę i aluminiowe filtry tłuszczu. Następnie – po obu stronach silnika – należy przykręcić nasze akcesoria, wklęsłą stroną. Jeśli na silniku nie ma miejsca na filtr węglowy, to najprawdopodobniej potrzebujesz jego prostokątnej wersji. Wtedy wystarczy, że zamontujesz go na wspomnianym filtrze tłuszczu i złożysz okap z powrotem w całość. Gotowe!

Jak często wymieniać filtr węglowy w okapach marki Beko?

Aby okap kuchenny działał prawidłowo, nie wystarczy, że założysz w nim filtr węglowy. Istotna jest również jego regularna wymiana. Standardowe modele ulegają zużyciu już po 3 czy 4 miesiącach. Tracą wtedy swoje pochłaniające właściwości i są całkowicie bezużyteczne. Znacznie dłuższy okres działania mają przeznaczone do okapów marki Beko filtry węglowe typu LONGer LIFE, które znalazły się na czołowym miejscu w ofercie naszego sklepu internetowego. Wyróżniają się one zdecydowanie wyższą jakością od standardowych wersji. Dzięki temu, że zawierają aż pięć razy więcej cząsteczek węgla aktywnego niż zwykłe filtry, LONGer LIFE są bardziej chłonne i znacznie skuteczniejsze. Ponadto data ich przydatności wydłuża się aż do 18 miesięcy. W ciągu półtora roku będziesz musiał zużyć więc tylko jeden produkt, a nie pięć. Z pewnością pozytywnie wpłynie to nie tylko na Twoje oszczędności, ale i stan środowiska. W końcu ograniczenie produkcji odpadów ma niewątpliwie dobroczynny wpływ na naszą planetę. Filtry węglowe LONGer Life z naszej oferty z pewnością będą więc strzałem w dziesiątkę!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl